Aktualności

wersja do druku
2014-03-19

Volkswagen - nowa fabryka we Wrześni

18.03.2014 r. na konferencji prasowej VW w Poznaniu ogłoszono decyzję o lokalizacji nowej fabryki niemieckiego koncernu. Nowy zakład zostanie wybudowany we Wrześni.

W nową fabrykę w Polsce Volkswagen zainwestuje niemal 3,4 mld zł.Przy dobrej koniunkturze VW stworzy ponad 2,3 tysiąca miejsc pracy w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest Park". Fabryka zajmie się produkcją nowej generacji modelu crafter. W spotkaniu uczestniczył zarząd spółki Volkswagen Poznań, przedstawiciel koncernu Volkswagen AG, przedstawiciel zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe oraz wicepremier Janusz Piechociński. Koncern Volkswagen rozważał kilka lokalizacji na umiejscowienie nowej inwestycji. O wyborze terenów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w województwie wielkopolskim zadecydowało wiele czynników.Grunty położone są zaledwie 4 km od autostrady A2 i 60 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego Poznań - Ławica. Stworzona zostanie na nich "Wrzesińska Strefa Aktywności Gospodarczej". Zostanie wybudowana nowa fabryka Volkswagena oraz mniejsze zakłady z niezbędną infrastrukturą. Na 330 hektarach powstanie również droga okrążająca strefę, parkingi, budynek straży pożarnej, a także specjalne centrum szkoleniowe. Firmy działające w WSSE "Invest Park" już dziś współpracują z Volkswagenem, dostarczając koncernowi podzespoły oraz części motoryzacyjne. Można wśród nich wymienić: Ronal, Mahle, GKN Driveline, czy Faurecia. Początek prac budowlanych zaplanowano na jesień 2014 roku. Produkcja samochodów dostawczych marki Volkswagen rozpocznie się w 2016 roku. Inwestycja pochłonie 3,4 mld złotych (około 800 milionów euro). Pracę w zakładzie znajdzie ponad 2,3 tys. osób oraz kilka tysięcy następnych przy wytwarzaniu niezbędnych komponentów. Docelowa wielkość produkcji planowana jest na poziomie 100 tys. sztuk rocznie i powinna zostać osiągnięta w 2019 r. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Wrześni posiada obecnie 18 hektarów terenów inwestycyjnych.

 

UWAGA !

Informacje dotyczące planów VW w zakresie rekrutacji do nowej fabryki zostaną przedstawione w maju 2014, po spotkaniu z przedstawicielami Działu Rekrutacji. (tut. urząd pracy zaplanował spotkanie na początek kwietnia br., jednak na prośbę VW termin spotkania został przełożony).

Rekrutacja na stanowiska produkcyjne odbywać się będą dopiero z początkiem 2015 roku.

 Aktualne oferty pracy do Volkswagena znajdują się na stronie internetowej koncernu:

http://www.volkswagen-poznan.pl/pl/oferty-pracy

 

 

 

 Władzom naszej gminy i powiatu składamy gratulacje i podziękowania za zainteresowanie niemieckiego inwestora naszą gminą i doprowadzenie wielomieięcznych negocjacji do pozytywnego wyniku, który ostatecznie zaowocuje wieloma miejscami pracy w naszym regionie.

 

Menu

Masz pytanie?

Poszukaj odpowiedzi wśród
często zadawanych pytań (FAQ)

więcej

Newsletter - nowe oferty

Wybierz kategorię ofert pracy

[x] zamknij

Wypisz się z newsletter'a >

Statystyki bezrobocia

Polecamy